Spotkanie derbowe na Piątke !

W przed ostatniej kolejce Skierniewickiej A klasy czekał na nas pojedynek derbowy . Na własnym boisku podejmowaliśmy zespół Daru Placencja. Mecz po bardzo ładnym widowisku zakończył się naszym zwycięstwem . Końcowy rezultat 5:0 (2:0), a bramki dla naszej drużyny strzelali : Piotr Pawłowski 2 , Krzysztof Papuga , Arek Stolarczyk , Kamil Słoma.

Zryw: Grzegory- Wrobel, Skoneczny (65’Przyżycki), Kosiewicz, Błażej Miazek – Sumiński , Pawłowski, Ulasiewicz ,Stolarczyk – Woźniak, Papuga(75’Słoma)

Pierwsze minuty meczu to mnóstwo walki w środku pola i mało klarownych sytuacji z obu stron. Jednak w 20 minucie wychodzimy na prowadzenie. Solową akcję Mikołaja Ulasiewicza , wykończył Krzysztof Papuga , który wpakował piłkę do pustej bramki. Swoją szanse miała również drużyna Placencji jednak strzał z 5 metra znakomicie obronił Mariusz Grzegory. W 35 minucie zespół prowadzony przez Radosława Gosławskiego ( niegdyś zawodnik Zrywu ) miał rzut karny po faulu Błażeja Miazka na Łukaszu Janickim. Do karnego podszedł Kuba Kędziora jednak znakomitą paradą popisał się Mariusz i kolejny raz ratuje nasz zespół przed utratą bramki. Chwilę później mamy już 2:0. Tym razem to nasza drużyna ma rzut karny po zagraniu reką zawodnika stojącego w murze , a karnego na bramkę jak na lidera przystało pewnie zamienia Arek Stolarczyk. Do przerwy zatem prowadzimy. Po przerwie szybko strzelamy 3 bramkę. Kolejna indywidualna akcja Mikołaja Ulasiewicza , który minął kilku rywali i wystawił piłkę Pawłowskiemu , który nie mógł zmarnować takiej okazji. Swoją szansę miał również Jacek Woźniak jednak nie zdecydował się na strzał z 6 metra. W tej połowię swój dorobek powiększyć mógł również Krzysztof Papuga jednak jego strzał był nie celny. Chwilę później jednak zrekompensował ten strzał asystą . Bardzo dobrym podaniem obsłużył Piotra Pawłowskiego , który mocnym strzałem pokonał drugi raz w tym meczu bramkarza Daru. Pod koniec spotkania na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Mikolaj Ulasiewicz , piłkę odbił bramkarz po czym dopadł do niej Kamil Słoma i wpisuję się na listę strzelców. Zespół Daru wyraźnie podłamała szybko strzelona 3 bramka i po tym trafieniu praktycznie nie gościli pod bramką Mariusza Grzegorego. Mecz derbowy zatem wygrywamy zdecydowanie co na pewno cieszy zawodników oraz sympatyków naszego klubu ;)! Warto pochwalić za ten mecz wszystkich zawodników którzy zagrali bardzo ambitnie, a w szczególności Mariusza , któremu przede wszystkim zawdzięczamy kolejne w tym sezonie 0 z tyłu. Za tydzień jednak najważniejszy mecz w sezonie ! Po wygranych spotkaniach naszych bezpośrednich rywali okazuję się , że o awans będziemy walczyć do ostatniej minuty. W niedzielę 21 czerwca jedziemy do Zdun, gdzie rozegramy spotkanie z tamtejszą Astrą, która jest na 3 miejscu i traci do naszej drużyny 2 punkty. Ten mecz rozstrzygnie , który z zespołów będzie cieszył się z gry w wyższej klasie rozgrywkowej. O tej samej godzinie swoje spotkanie rozegra Unia Skierniewice , która na własnym boisku podejmie Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów i jeśli ten mecz wygra , zapewni sobie awans. Wszystko jednak jest w nogach zawodników naszej drużyny , jeśli wygrają pozostaną na pierwszym miejscu i na jesień będą się cieszyć z gry w Skierniewickiej Lidze Okręgowej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie , niedziela 11.00 !