Pogrom w Konopnicy!

W niedzielne po południe nasza drużyna wybrała się na daleki wyjazd do Konopnicy , aby tam rozegrać mecz w ramach 8 kolejki Skierniewickiej A klasy z tamtejszym Sobpolem. Na spotkanie udaliśmy się w nieco okrojonym , 13 osobowym składem. W tym meczu jednak nasza drużyna pokazała charakter i nie dała najmniejszych szans przeciwnikowi gromiąc go aż 2:7(0:3). Bramki strzelali Bartłomiej Miazek 3 , Mikołaj Ulasiewicz 3 i Rafał Kowalczyk.

Zryw: Mariusz Grzegory - Mateusz Miazek, Dawid Wróbel (C) , Błażej Miazek , Mariusz Kwiatkowski - Marcin Milczarek, Rafał Kowalczyk , Piotr Pawłowski (70'Konrad Plichta) , Mikołaj Ulasiewicz - Jacek Woźniak , Bartłomiej Miazek

Mecz od pierwszych minut grany był pod nasze dyktando i praktycznie przez cały czas nasza drużyna gościła na połówce rywala. Gospodarze natomiast ograniczali się do dalekich wykopów z których jednak nic nie wynikało. Po paru minutach mamy już efekty naszej gry w postaci pierwszej bramki. Piłkę wzdłuż 5 metra zagrywa Piotr Pawłowski , a Rafał Kowalczyk pakuję piłkę do bramki Sobpolu. Po bramce nasza gra nieco sie pogorszyła i wkradł się chaos przez co po chwili gospodarze dostają prezent od sędziego w postaci nie zrozumiałego karnego za zagranie ręką przez Błażeja Miazka. Na nasze szczęście gospodarze nie wykorzystali błędu sędziego i napastnik pudłuje z 11 metra. My za to odpowiadamy natychmiast, bramkę na 0:2 strzela Bartłomiej Miazek, który minął na szybkości kilku rywali i pewnym strzałem przy słupku nie dał szans na dobrą interwencję. Pod koniec pierwszej połowy jedną z niewielu akcji przeprowadził zespół Konopnicy jednak w dobrej sytuacji pogubili się i skończyło się tylko na strachu. My za to odpowiadamy kolejnym trafieniem przed przerwą , a autorem tej bramki jest Mikołaj Ulasiewicz , który wykorzystał dobre podanie z prawej strony boiska od Bartłomieja Miazka. Na przerwę zatem schodzimy z 3 bramkowym prowadzeniem

Po przerwie od początku ruszyliśmy na rywala , aby odebrać mu chęci do gry. Swoją szansę na strzelenie bramki miał Błażej Miazek jednak z 5 metrów nie trafił w bramkę i skończyło się tylko na strachu. Po tej sytuacji ma miejsce faul na połowie przeciwnika i sędzia wyrzuca Marcina Milczarka z boiska. W tej sytuacji sędzia również nie co się pośpieszył gdyż był to pierwszy faul naszego zawodnika , jednak od 50 minuty musimy radzić sobie w 10. To jednak nie przeszkodziło nam w strzeleniu 4 bramki. Błażej Miazek oddaję strzał z 20 metra , który ręką odbija obrońca Sobpolu i mamy rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienia Bartłomiej Miazek. W kolejnych minutach tracimy pierwszą bramkę w tym meczu. Wrzutka z prawej strony boiska i nie pilnowany zawodnik umieszcza piłkę w siatce. Goście jednak nie cieszyli się z tego trafienia zbyt długo gdyż strzelamy 5 bramkę na która bardzo zapracował Jacek Woźniak , który wystawił piłkę z linii końcowej i Bartkowi wystarczyło tylko wbić piłkę do pustej bramki czym skompletował hattricka . Minęło kilka minut i mieliśmy już 6 bramkę , a w pogoń o króla polowania w tym spotkaniu ruszył Mikołaj Ulasiewicz , który przeprowadził indywidualną akcję i zdobył kolejną bramkę w tym spotkaniu. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem , wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Pod koniec spotkania mamy jeszcze rzut rożny , który bardzo dobrze wykonał Błażej Miazek co pozwoliło na piękny strzał głową Mikołaja , który ugrzązł w widłach bramki przez co dogonił w tym meczu Bartka , którzy skompletowali po 3 bramki w tym meczu. W ostatniej akcji meczu napastnik gości wyszedł jeszcze oko w oko z naszym bramkarzem jednak górą okazał się Mariusz , który nie pozwolił na stratę trzeciej bramki.

W tym meczu w końcu nie możemy narzekać na skuteczność choć pewnie gdyby nie decyzja sędziego w 50 minucie mecz zakończyłby się wynikiem dwucyfrowym. Słabiej w tym spotkaniu wyglądała nasza gra obronna jednak było raczej wynikiem braku jednego z ogniw. Brawa dla wszystkich chłopaków , gdyż pokazali ,że braki kadrowe w tym meczu były nie widoczne. Miejmy nadzieję , że w następnym spotkaniu utrzymamy skuteczność i zdobędziemy kolejne 3 punkty. Serdecznie wszystkich zapraszamy !