Remis i wygrana w ostatnich dwóch meczach kontrolnych

W ubiegłą niedzielę rozegraliśmy sparingowe spotkanie z drużyną Daru Placencja .  Mecz po słabej pierwszej połowie w naszym wykonaniu powinniśmy wysoko przegrywać , jednak dzięki naszemu bramkarzowi przegrywaliśmy tylko 1:0. W drugiej połowie nasza drużyna wyszła całkowicie odmieniona. Szybko stan rywalizacji wyrównał nasz junior , Kamil Słoma.Po tej bramce to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie , jednak rzut karny wykonywany przez Jarosława Walczaka broni Mariusz Grzegory. Po paru minutach Kamil Słoma wykorzystuję nie porozumienie bramkarza z obrońcą i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Na 20 minut przed końcem , nasza drużyna zdobywa bramkę po rzucie rożnym , a strzelcem bramki Piotr Skoneczny. Gdy już wydawało się , że naszej drużynie nic nie może zagrozić , stoper gospodarzy posyła piłkę pod nasze pole karne , tam zawodnik Daru wygrywa pojedynek biegowy z naszymi stoperami i pokonuję na raty Mariusza, w ostatniej minucie meczu gospodarze doprowadzają do remisu. Stały fragment gry z połowy boiska , piłką wrzucona w pole karne i napastnik gości wygrywa pojedynek główkowy z naszym obrońcą i strzela trzecią bramkę dla ekipy z Placencji. Mecz zatem kończy się wynikiem 3:3(1:0) . W tym meczu zagraliśmy słabo w obronie, sami stwarzaliśmy sytuację przeciwnikom przez nie dokładne rozgrywanie piłki.Mamy też nauczkę ,że trzeba być skoncentrowanym do ostatnich minut meczu , gdyż 10 minut przed końcem mieliśmy jeszcze 2 bramki przewagi , a ,mecz zakończył się remisem. Cieszy natomiast skuteczność , gdyż w tym spotkaniu nie mieliśmy zbyt dużo sytuacji po których powinny paść bramki.

Zryw: Mariusz Grzegory - Mateusz Miazek, Błażej Miazek , Piotr Skoneczny , Jarosław Kosiewicz - Arkadiusz Stolarczyk , Adrian Winciorek , Rafał Kowalczyk , Bartłomiej Miazek - Kamil Słoma , Damian Godos

Ponadto zagrali : Marcin Milczarek , Kamil Mostowski , Dawid Wróbel , Robert Wróbel , Robert Koza , Paweł Wojda

We wtorek natomiast rozegraliśmy kolejny , a zarazem ostatni mecz kontrolny przed inauguracją ligi , która ruszy w sobotę o godzinie 16.00 na boisku w Wygodzie. Na mecz pojechaliśmy w okrojonym składzie . Jednak ten mecz możemy zaliczyć do udanych, gdyż nasza gra wyglądała dużo lepiej niż miało to miejsce w Placencji. Pierwsze minuty to ataki gospodarzy . Jednak nic one nie przynosiły i po paru minutach wyprowadzamy szybką kontrę , a 3 bramkę w drugim sparingu strzela nasz młody zawodnik , który występuje w juniorach , Kamil Słoma. Po tej bramce mogliśmy prowadzić 2:0 , ponieważ Patryk Brzozowski ładną podcinką pokonuję bramkarza Zjednoczenia , jednak sędzia pokazuję spalonego. Zawodnicy gospodarzy w tym okresie często popełniali głupie błędy przy wysokim pressingu naszej drużyny przez co , co jakiś czas nasza drużyna groźnie atakowała na bramkę gospodarzy. W końcu podwyższamy prowadzenie , indywidualną akcją popisał się Arkadiusz Stolarczyk , który zapoczątkował swój rajd prawą stroną od połowy boiska i zakończył pewnym strzałem zdobywając drugą bramkę dla naszej drużyny,Niestety w tym meczu nie ustrzegliśmy się błędów i 5 minut przed końcem pierwszej połowy , tracimy bramkę , która jest następstwem złego krycia , sam na sam z Mariuszem Grzegorym wyszedł Budzyński i pewnym strzałem przy słupku zdobywa bramkę kontaktową. W ostatniej akcji pierwszej połowy ładnym uderzeniem z lewej strony pola karnego popisuję się Wyszogrodzki i schodzimy na przerwę z remisem. Pierwsze 10 minut drugiej połowy również należało do zawodników Zjednoczenia , jednak ich strzały były nie dokładne lub dobrze bronił Mariusz. Po tych minutach gospodarze wyraźnie "usiedli" , a do głosu coraz bardziej dochodzili nasi zawodnicy , a w szczególności Stolarczyk , który i w tej połowie zdecydował się na indywidualną akcję ,  wszedł w pole karne i podcinką pokonuję bramkarza wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Po tej sytuacji nasza gra opierała się dalej na prawej stronie , gdzie szalał Stolarczyk , który jeszcze 4 razy obsłużył kolegów podaniami w pole karne , jednak zawodziła skuteczność. Swoją szanse w ostatnich minutach miał również Bartek Miazek , który przyjęciem w polu karnym zwiódł bramkarza oraz obrońce Zjednoczenia jednak przy próbie strzału przewrócił się i skończyło się tylko na strachu. Mecz zatem kończy się wygraną naszej drużyny. Podsumowując ten mecz można stwierdzić , że jest to dobry prognostyk przed ligą , gdyż sytuacji w tym spotkaniu na zdobycie bramek mieliśmy co nie miara. Ten mecz pokazał również , że mamy wyrównaną kadrę , gdyż w składzie gdzie brakowało między innymi Piotra Skonecznego , Mikołaja Ulasiewicza , Jacka Woźniaka , Eryka Wideńskiego , Adriana Winciorka , Pawła Wojdy , Konrada Plichty , również rozegraliśmy dobre spotkanie co na pewno cieszy trenera .Ten ostatni sparing, jak i cały okres przygotowawczy pokazał , że w tym sezonie będzie miał w kim wybierać .

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu. W pierwszej kolejce zmierzymy się z zespołem Sorento Zadębie Skierniewice . Początek spotkania o godzinie 16.00 na boisku w Wygodzie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!