Kolejne derby dla Wygody !

W niedzielę o godzinie 11.15 rozegraliśmy kolejne derbowe spotkanie , w ramach 12 kolejki skierniewickiej A klasy. Mecz choć w pierwszej połowie był zacięty wygraliśmy zasłużenie będąc w 2 części spotkania drużyna zdecydowanie lepszą.Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3(0:0) , a bramki dla naszej ekipy strzelali Mikołaj Ulasiewicz , Bartek Miazek i Jacek Woźniak (k.).

Mariusz Grzegory- Dawid Wróbel, Piotr Skoneczny, Mateusz Miazek(85.Paweł Wojda) Błażej Miazek -Rafał Kowalczyk, Piotr Pawłowski, Arek Stolarczyk (60.Patryk Brzozowski) Mikołaj Ulasiewicz (85.Konrad Plichta), - Jacek Woźniak, Bartek Miazek (70.Kamil Słoma)

Pierwsze minuty meczu to walka głównie w środku pola, w której nie brakowało ostrych starć co skutkowało mnóstwem fauli jednak z minuty na minutę zarysowywała się przewaga naszej drużyny choć nic z tego nie wynikało gdyż w decydujących fazach akcji graliśmy nie dokładnie . Na taką grę miała wpływ murawa , na której piłkarze obu ekip "jeździli" jak po lodzie. W tej połowie swoje szanse miał również zespół Daru , który co jakiś czas groźnie kontratakował, jedną z tych akcji w udany sposób zablokował Piotr Skoneczny , który w ostatniej chwili zdecydował się na wślizg i zatrzymał napastnika Placencji. Gospodarze w tej połowie zagrozili jeszcze raz bramce Mariusza Grzegorego, który odbił strzał z rzutu wolnego, który wpadł pod nogi napastnika , jednak przytomnie zareagowała nasza obrona blokując dobitkę.W tej części spotkania już nic wartego odnotowania się nie działo

W drugiej części od początku do pracy wzięła się nasza drużyna , która ruszyła na zespół Daru i na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Piłka po składnej akcji trafia pod nogi Mikołaja Ulasiewicza , który precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Po paru minutach mamy już 2:0. Kolejny dobry kontratak w naszym wykonaniu , piłka trafia do Bartka Miazka , który pewnym strzałem zdobywa drugą bramkę dla naszej drużyny. To tylko podłamało naszego przeciwnika co skutkowało kolejnymi szansami dla naszej drużyny , dobrą sytuację miał Jacek Woźniak jednak fatalnie spudłował. Szanse na odblokowanie w tym meczu aż 3 krotnie miał Patryk Brzozowski jednak nasz napastnik nie potrafił się przełamać, choć wprowadził sporo ożywienia do naszej gry. Sytuacje których nie wykorzystaliśmy w końcu się zemściły. W nie groźnej sytuacji w pole karne wpada Jarosław Walczak , którego zatrzymuję Rafał Kowalczyk , jednak kapitan gospodarzy sporo dodaje od siebie w tej sytuacji i sędzia pokazuję na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienia sam poszkodowany. To trochę podbudowało zespół Daru i od tej chwili to gospodarze odważniej ruszyli na bramkę Zrywu, jednak nasza ekipa przetrwała ataki i pod koniec spotkania strzela 3 bramkę . W polu karnym w nie fortunny sposób piłkę dotyka obrońca i sędzia boczny zasygnalizował rzut karny. Bramkę zdobywa Jacek Woźniak . Do końca spotkania już nic się nie zmieniło i nasz zespół wygrywa kolejne derby w tej rundzie.

Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyna lepsza i zasłużenie wygraliśmy. Mecz był bardzo zacięty żaden z zawodników obu drużyn nie odpuszczał i nie odstawiał nogi tak jak to bywa zazwyczaj w derbowych pojedynkach. Jednak to my wygraliśmy. Stworzyliśmy sobie znacznie więcej dobrych sytuacji na strzelanie bramek od gospodarzy. Brawa dla chłopaków za kolejny mecz w którym każdy dali z siebie wszystko. W sobotę rozegramy ostatnie spotkanie w tej rundzie ,a naszym przeciwnikiem będzie kolejny zespół z naszego regionu , a mowa o Astrze Zduny . Serdecznie wszystkich zapraszamy na to spotkanie ! Sobota , godzina 14.00